«Захист інформації державного значення має бути системним», – Віктор Бондар

Проект Закону про основні засади забезпечення кібербезпеки України (№2126а) із поправками, запропонованими Віктором Бондарем, направлено на повторне друге читання.
За це рішення проголосували 236 депутатів із 344 присутніх в залі.

Віктор Бондар, коментуючи голосування, заявив, що поправки є важливими для держави, адже повністю відповідають Стратегії кібербезпеки України, затвердженій Указом Президента України від 15.03.2016р. № 96/2016 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року «Про Стратегію кібербезпеки України», яка, серед іншого, передбачає розвиток та удосконалення системи державного контролю за станом захисту інформації, розвиток та удосконалення технічного та криптографічного захисту інформації (п.4.1 Стратегії кібербезпеки України).

«Ми підтримуємо будь-яку боротьбу із кіберзлочинністю та системний підхід до захисту інформації. Сьогодні весь світ страждає від кібератак. Тому так діють спецслужби в усьому світі, і так має бути в Україні», – заявив Віктор Бондар.
Разом з тим, коментуючи критику внесених до проекту закону пропозицій з боку окремих посадовців, Віктор Бондар уточнив, що у поправках йдеться виключно про комплексний підхід до захисту інформації державного значення.

«Враховуючи скільки бруду замміністра економіки вилив щодо цих правок за останній тиждень, то він мав би вибачитись перед депутатами за те, що так некоректно себе поводить. Треба було переговорити хоча б з автором правки, якщо його так турбує система «Прозорро» , мене вона теж турбує, щоб вона правильно працювала і економила державі кошти. Можна було і на слуханнях в комітеті поставити в правках кому з уточненням, наприклад, окрім системи «Прозорро», – заявив Віктор Бондар.
«Комплексна система захисту інформації дасть можливість побачити, хто, проводячи тендери, знає інформацію про деталі тендеру. Якщо так гостро стоїть питання, так багато зауважень, то ми можемо обійти систему «Прозорро». Але тут вже будуть корупційні ризики зі сторони самого пана Нефьодова», – додав народний депутат.
Віктор Бондар також нагадав, що усі внесені поправки до проекту Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» були розглянуті та враховані Комітетом Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку після розгляду на засіданні комітету.
Також ці пропозиції були підтримані Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України і Головним юридичним управлінням Верховної Ради України.