“Влада надзвичайно поспішає у питанні голосування за медичну реформу”, – Віктор Бондар

Голова депутатської групи «Партія «Відродження» звернувся до всіх парламентських фракцій та депутатських груп із закликом не голосувати за урядову медичну реформу.Про це Віктор Бондар заявив під час засідання Погоджувальної ради у вівторок 17 жовтня.

«Головне завдання Міністерства охорони здоров’я – це охорона здоров’я, а не знищення української нації. Міністр, яка сьогодні виконує обов’язки, тільки робить вигляд, що переймається долею України та здоров’ям українців. Насправді, це її турбує не більше, ніж питання, наприклад, розвитку вугільної галузі в одній із африканських країн. Наша депутатська група не голосувала за медичну реформу в першому читанні, і зараз ми хочемо звернутись до колег по парламенту: голосувати за цю псевдореформу – це катастрофа для українців», – наголосив Віктор Бондар.

Він додав, що у більшості країн світу система охорони здоров’я побудована за принципом медичного страхування. Медреформа від Кабміну таких пропозицій на містить, замість цього там пропонують створити нову державну службу. На думку депутата, це може створити нові корупційні схеми для закупівлі ліків.

«Ми запитуємо: для чого створювати Національну службу здоров’я? А відповідь єдина – для того, щоби пропустити через «своїх» людей і витратити на закупівлю ліків колосальні мільярдні потоки. Більше того, під егіду Національної служби здоров’я є бажання «загнати» всі районні, міські, обласні лікарні та змусити їх їздити до Києва з простягнутою рукою за коштами на фінансування своїх медичних закладів. Це корупційна система, яка заново будується під егідою псевдореформаторів. Тому, звертаємось до вас, шановні колеги: якщо у когось ще є совість, і хто дійсно думає про здоров’я нації – потрібно зупинитися та не робити дурні кроки, які нам пропонує уряд», – додав керівник депутатської групи «Партія «Відродження».