Віктор Бондар: «Відродження» вимагає перевірити закупівлю імпортного газу «Нафтогазом»

Виктор Бондарь, Бондарь, Віктор Бондарь, bondar.ua, bondar, ВРУ, нардеп, депутат, Верховная Рада, Верховна Рада, Відродження, Видродження

Депутатська група «Партія «Відродження» підтримує вимогу лідерів фракцій про негайний розгляд парламентом проекту постанови №9198 щодо скасування підвищення тарифів на газ для населення.

Про це під час засідання Погоджувальної ради повідомив співголова групи, нардеп Віктор Бондар.

Він зазначив, що сьогодні споживчі ціни на газ є економічно необґрунтованими, а результатом їх підвищення стало лише зростання прибутків нафтогазових компаній. Так, у 2017 році «Нафтогаз України» отримав 1,5 млрд доларів чистого прибутку, наздогнавши російський «Газпром» з його прибутком у 1,6 млрд доларів.

Віктор Бондар наголосив, що депутатська група «Партія «Відродження» наполягає не лише на ухваленні постанови. Друга вимога – це проведення аудиту тарифів на житлово-комунальні послуги, а також допуск аудиторів Рахункової палати до перевірки діяльності НАК «Нафтогаз України».

Як повідомив політик, сьогодні на підприємстві відбуваються багатомільярдні зловживання під час закупівлі газу у європейських компаній.

«Коли ми почали розбиратися, як формується ціна на європейський газ, то з’ясувалося, що в 2017 році газ до України постачали вже 80 компаній-посередників. Вони збільшили обсяги поставок на 27% – до 14 млрд кубометрів і сьогодні продають нам за ціною від 300 до 500 доларів за тисячу кубів. Причому фактично весь газ заходить в Україну з газорозподільної станції Вельке Капушани на українсько-словацькому кордоні. І я хотів би, щоб цей факт перевірили аудитори Рахункової палати», – повідомив Віктор Бондар.

Отже, наголосив народний депутат, це означає, що країною-виробником усього блакитного палива, яке купується «Нафтогазом» у європейських посередників, є Росія.

«Фактично ми купуємо російський газ, за який додатково сплачуємо транзитні кошти і на якому, за підрахунком експертів, європейські посередники заробляють від 2,1 до 3,2 млрд доларів у рік! Тож давайте порахуємо, скільки газові компанії витягнули з кишень громадян. Адже саме за рахунок українців купується усе блакитне паливо. Прибуток «Нафтогазу» у 2017-му склав 1,5 млрд доларів, державної «Укргазвидобування» – 1,1 млрд доларів. Європейські посередники заробляють на поставках газу в Україну майже 3 млрд доларів. Тобто їхні сукупні доходи становлять майже 6 млрд доларів, або 170 млрд гривень. Це величезні кошти. То, може, Рахункову палату не допускають до перевірки цих фактів, щоб не став зрозумілим рівень корупції?» – наголосив Віктор Бондар.

Як повідомлялося раніше, депутатська група «Партія «Відродження» запропонувала викликати в парламент для звіту голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Підставою для цього стала відмова керівництва державної компанії-монополіста допустити до проведення аудиту своєї діяльності представників Рахункової палати.