Віктор Бондар розповів про ключові питання, які має розглянути парламент наступної сесії

Виктор Бондарь, Бондарь, Віктор Бондарь, bondar.ua, bondar, ВРУ, нардеп, депутат, Верховная Рада, Верховна Рада, Відродження, Видродження

До президентських виборів парламент має ухвалити низку законопроектів, які можна умовно виокремити в політичний, економічний та енергетичний блок.

Про це під час виступу з парламентської трибуни заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Політичний блок містить такі питання, як внесення змін до закону про вибори народних депутатів, зокрема запровадження системи відкритих списків, скасування депутатської недоторканості та ухвалення закону про імпічмент президента.

«Окрім зміни виборчої системи, ми пропонуємо також скоротити чисельність парламенту, щоб залишилося 150-200 народних депутатів щонайбільше. Ще треба нарешті зняти депутатську недоторканність – це та обіцянка, з якою на минулих виборах йшли нардепи з нинішніх провладних фракцій. На жаль, це питання «замилили», досі його не розглядають. Ми говоримо, що можна і треба проголосувати за закон про імпічмент президента», – підкреслив Віктор Бондар

Другий блок питань, які мусить вирішити парламент до президентських виборів, за словами нардепа, має стосуватися економічної стратегії.

«Ми вимагаємо від уряду розробити програму економічного відродження України, дати місяць урядовцям на її створення. Щоб до виборів можна було зрозуміти стратегічне бачення уряду і влади того, як саме забезпечуватиметься підйом промисловості. Ми хочемо, щоб був наведений лад у банківській сфері, щоб НБУ проводив політику, коли державні банки кредитують будівництво, промисловість. Ось про це ми б хотіли почути», – пояснив політик.

Третім блоком питань Віктор Бондар назвав законопроекти, спрямовані на посилення енергетичної незалежності України.

«Це, зокрема, скасування ганебного підвищення ціни на газ, проведення аудиту тарифів. Мусимо викликати в парламент представників «Нафтогазу України», Рахункової палати і заслухати, чому мільярди гривень їх прибутків осідають у офшорах. Ось ці три блоки питань мали би бути ключовими для роботи парламенту до президентських виборів», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.