Віктор Бондар розкритикував законопроект про медреформу

Законопроекти щодо медреформи не дають відповідей на ключові запитання в роботі системи охорони здоров’я.


Про це заявив голова депутатської групи “Партія “Відродження” у Верховній Раді Віктор Бондар під час сьогоднішнього виступу на погоджувальній раді голів парламентських фракцій.  Йдеться, зокрема, про проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327).
«Ми не бачимо ключових відповідей в цьому законопроекті, в ньому немає жодної логіки. Зокрема, чи буде запроваджено медичне страхування. Також в законопроекті практично нічого не сказано про госпітальні округи, хоча про них говорили чи не весь рік. Тоді виникає питання, а що ж буде з районними лікарнями? Об’єднані громади не хочуть приймати їх на свій баланс, бо це додаткові видатки для бюджету громад. То за який кошт вони утримуватимуться? Реформа відповіді не дає», – пояснив Віктор Бондар.
Крім того, додав народний депутат, незрозумілою залишається ситуація з фельдшерсько-акушерськими пунктами у сільській місцевості.
«Нещодавно знову почались розмови про те, що будуть відновлені фельдшерсько-акушерські пункти. Хоча попередні років десять їх руйнували і казали, що це зайвий елемент в системі охорони здоров’я. Ми підтримуємо ідею їхнього відновлення, але покажіть, хто фінансуватиме такі роботи. Щоб не вийшло так, щоб питання діяльності цих об’єктів впаде знов на плечі об’єднаних громад і стане для них головним болем», – сказав Віктор Бондар.
Також голова партії «Відродження» розкритикував ідею створення Національної служби здоров’я. На його думку, діяльність цього органу породить нову корупцію в системі охорони здоров’я.
«Функція цієї служби, як з’ясувалось, це закупівля ліків і укладання прямих договорів-контрактів із закладами охорони здоров’я щодо їхнього фінансування. Це, по суті, породить псевдокорупцію, бо кожен головлікар вимушений буде їхати в Київ не з пустими руками, і домовлятися скільки він коштів отримає на фінансування його закладу державою. Це буде, по суті, вимагання і корупція національного масштабу», – сказав він.
На думку Віктора Бондаря, функція нового державного органу не зрозуміла та породжує чимало інших запитань, серед яких і дублювання роботи Міністерства охорони здоров’я.