Віктор Бондар розкритикував проект бюджету на 2018 рік

За його словами, запропонований Урядом документ є бюджетом витрат та «проїдання», і не дає відповіді, чи покращиться життя українців.

«В країні відбувається імітація реформ. Більшість громадян не відчули ані реформ, ані якісних перетворень в своєму житті від цих реформ. Немає чіткої стратегії на наступні роки. Навіть зараз, коли ми передивились бюджет на 2018 рік, зрозуміло , що Уряд знову надав імітацію бюджету. Нічого не змінюється. Немає ніяких додаткових підтримок для промисловості, всі витрати знову переносяться на громадян, зменшується соціальне забезпечення, збільшується державний борг ще на 350 млрд грн. На кінець року по погрозним показникам Уряду він буде складати 2, 7 трильйони гривень. А це майже 84% ВВП або 3 бюджети України», – заявив народний депутат.
Він додав, що керівництво Уряду обіцяло передати на місця повноваження, але натомість передає фінансові зобов’язання, а саме фінансування ПТУ, коледжів, шкіл, медичних закладів тощо. Разом з тим посилюється фінансування правоохоронних органів, підкреслив Віктор Бондар.

«Бюджет абсолютно не пов’язаний з реформами, про які так багато говориться. Зате маємо потужне збільшення фасування правоохоронних органів – Прокуратури , СБУ, МВС і інших. Ми що будуємо поліцейську державу? А де люди? Інфляцію заклали на наступний рік в 7 %, а показники соціальні збільшуються лише на 9%. Але реальна інфляція буде більшою, бо курс долара середній в році закладено на рівні 29,3 грн. А це значить що на кінець року він може бути 31-32 грн за долар», – уточнив він.

Віктор Бондар наголосив також, що у бюджеті також «немає жодної відповіді, що люди отримають у 2018 році в підсумку, що промисловість отримає, що отримає бізнес».

Це бюджет проїдання, такий самий, який і був останні 25 років в Україні», – додав голова партії «Відродження». – При цьому дивують такі речі, як фінансування будівництва Маріїнського палацу в Киві за 200 млн грн. Туди вже «вгрохали» більше ніж 1,5 млрд грн за останні роки. Мало? Давайте ще палаци будувати. Це хіба зараз найбільша проблема? Дайте краще ці кошти на районні лікарні – більше користі буде. Повірте, люди вам за це скажуть дякують».

Віктор Бондар підкреслив, що у його політичної сили до головного фінансового документа держави ще багато зауважень.

«Ми їх письмово подаємо, і якщо вони не будуть розглянуті, якщо ми не побачимо реального збільшення фінансування на місцях, то цей бюджет буде провалюватись», – резюмував він.