Віктор Бондар переконаний, що РФ потрапила в розставлену для України релігійну пастку

Виктор Бондарь, Бондарь, Віктор Бондарь, bondar.ua, bondar, ВРУ, нардеп, депутат, Верховная Рада, Верховна Рада, Відродження, Видродження

Будь-які об’єднавчі релігійні процеси мають бути добровільними, без тиску праворадикалів, політиків чи держави та без поспіху.

Висловив народний депутат України Віктор Бондар.

Коментуючи інформацію про те, що патріарх Кирило припиняє згадувати Вселенського Патріарха Варфоломія під час богослужінь, зауважив, що РФ десятиліттями розставляла пастки для України у різних напрямах – політичному, економічному, релігійному, а за останні чотири роки сама почала в ці пастки потрапляти.

З його слів, релігійне питання залишалося єдиним, що тісно пов’язувало Україну та РФ. Політик зауважив, що нині створене Росією релігійне протистояння поглиблює протистояння між РФ та Україною:

«Вони самі себе загнали у цю ситуацію».

На думку Віктора Бондара, РФ не затягне за собою Україну в ізоляцію, бо Україна відбулася як держава. Нардеп зазначив, що РФ треба було «відпускати» Московський патріархат в Україні:

«Але вони вже не могли це зробити, бо на фоні війни, економічної війни, постійних санкцій, окупації Криму, вони вже не могли в релігійному питанні дати задній хід. Вони Московський патріархат в Україні загнали у надзвичайно складну ситуацію».

Політик застеріг, що попереду – вибори, і коли Українській церкві дадуть томос про автокефалію, у націоналістичних сил може виникнути бажання захоплювати храми УПЦ (МП). Віктор Бондар наголосив, що правоохоронці мають бути напоготові і не дати таким подіям розгорнутися.

Народний депутат також наголосив, що будь-які об’єднавчі релігійні процеси мають бути добровільними, без тиску праворадикалів, політиків чи держави та без поспіху.

«Не можна примусово проводити перейменування патріархатів, не можна примусово забирати приміщення, бо ми можемо напоротися на внутрішні конфлікти у кожному селі, я вже не говорю – на рівні держави», – резюмував Віктор Бондар.