“Україні потрібна зрозуміла структура адміністративно-територіального устрою”, – Віктор Бондар

Голова партії «Відродження», народний депутат України Віктор Бондар закликає владу ухвалити єдине рішення щодо адміністративно-територіальної реформи України. Про це він заявив, виступаючи на погоджувальній раді голів парламентських фракцій.


«Сьогодні у більшості областей виникла ситуація, коли в одних районах утворені по одній-дві об’єднані територіальні громади, які, по суті, підмінили функції районних рад. А районні ради фактично вже не мають компетенції, крім того, щоб раз-два на місяць зібратись і розподілити кошти на школи тощо, тобто, те, що отримають з держбюджету”, – сказав народний депутат.
За його словами, будівлі районних рад сьогодні пусті, натомість територіальні громади отримали нові будівлі, а в той же час сільради “живуть своїм життям”.
“От і виходить, що в маленькому містечку є 5-7 керівників, які нікому не підпорядковують, сидять і чекають, коли з Києва їм перерахують гроші. Відбувається підміна повноважень і компетенцій. Разом з тим існують райони де все діє по-старому, як було»”, додав Віктор Бондар.
На думку нардепа, ситуація ускладняється тим, що свої територіальні центри утворюють різні компетентні органи.
«У цей же час державні фіскальні служби, прокуратора, СБУ , міліція створюють свої округи, які не співпадають з територіальним устроєм. Люди вже не знають, куди їм їхати, де знаходяться територіальні органи, компетентні вирішувати їхні питання. Цей абсурд потрібно закінчувати. Має бути єдине рішення щодо єдиної адміністративно-територіальної структури України», – додав Віктор Бондар.