“У Держбюджеті-2018 мають бути враховані інтереси України та українських виборників”, – Віктор Бондар

Проект Держбюджету на 2018 рік не дає відповіді на найголовніше запитання: куди рухається країна. Таку думку висловив співголова депутатської групи «Партія «Відродження», народний депутат України Віктор Бондар, виступаючи сьогодні на засіданні погоджувальної ради ВР.

“На чиє замовлення складається фінансовий розклад країни? Ми не бачимо закладених передумов для розвитку економіки»,- сказав він.
Крім того, народний депутат розкритикував співпрацю із західними кредиторами. 
“Співпраця з МВФ нічого не дала державі, окрім псевдореформ, на кшталт медичної. Нам вказують, як жити. Дійшло уже до дрібних вимог, які ми змушені виконувати. Ми тільки набираємося боргів», – зауважив Віктор Бондар.

«Сьогодні ми вже бачимо результати такої не ефективної роботи влади. Упродовж останніх трьох років в Україні продовжується економічне падіння. Номінальний ВВП знизився майже вдвічі. Експорт українських товарів та послуг скоротився майже на 30%. Навіть після підписання Угоди про асоціацію з ЄС експорт до країн ЄС зменшився на 22%. За 9 місяців цього року було реалізовано продукції української промисловості на $57 млрд, що лише 41% від обсягів 2013 року. Тим часом маємо шалену інфляцію: майже в 2,2 рази за останні три роки зросли споживчі ціни», – повідомив Віктор Бондар.

За його словами, урядовці забули або не хочуть бачити, який потенціал Україна має для відродження.

«Географічне розташування, 2/3 світових запасів чорнозему, запаси корисних копалин і головне – людський капітал. Натомість від урядовців ми чуємо пропозиції щодо продажу землі або розпродажу промислових потужностей. І тим часом продовжуємо фіксувати чергові відсотки українців, які емігрували в пошуках кращого життя. Уряд має розробити чітку економічну модель розвитку держави, закласти її у Державний бюджет на наступний рік і послідовно виконувати її», – підкреслив він.


Народний депутат пообіцяв озвучити усі вимоги його політичної сили щодо проекту Держбюджету-2018 під час найближчого його обговорення у Верховній Раді.