Парламент повинен втрутитися і зупинити чергове підвищення тарифів, – Віктор Бондар

Виктор Бондарь, Бондарь, Віктор Бондарь, bondar.ua, bondar, ВРУ, нардеп, депутат, Верховная Рада, Верховна Рада, Відродження, Видродження, Бондар сайт, Бондарь сайт

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає скасувати підвищення тарифів, заплановане з 1 травня 2019 року.

Про це під час виступу на засіданні Погоджувальної ради керівників фракцій ВР заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він наголосив, що у травні вчергове зростуть ціни на газ та електроенергію. Однак сьогодні влада намагається відволікти увагу людей від цієї ситуації.

«Пропонують провести експеримент і роздати субсидії «живими» грошима. В бюджеті закладено на так звану монетизацію лише 20 млрд грн, і більше грошей немає. Ці кошти люди витратять на ліки, продукти харчування, а борги за комунальні послуги й далі збільшуватимуться. Тільки за останні місяці заборгованість за оплату послуг ЖКГ зросла практично вдвічі й становить 56 млрд грн. Тобто ті 20 млрд грн плюс так зване віртуальне збільшення пенсій стануть подачкою перед виборами. Вони, по суті, будуть використані за рахунок держави на підкуп виборців», – наголосив Віктор Бондар.

Він додав, що відразу після виборів мільйони громадян ризикують втратити субсидію, оскільки з травня набирають чинності нові правила уряду.

«Якщо в когось є заборгованість у 340 грн, то він втрачає право на отримання субсидії. Це говорить про те, що влада свідомо йде на зменшення кількості субсидіантів. Також з травня заплановане подальше підвищення тарифів: на 20% – на газ, і як наслідок – на опалення. І ще на 30% піднімуться тарифи на електроенергію!» – заявив політик.

Віктор Бондар звернувся до спікера Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою поставити на голосування проект постанови про скасування підвищення тарифів.

«Уряд знає і усвідомлює, що це, по суті, є корупційною схемою з підкупу виборців. До 1 травня протриматись – а там як Бог дасть. Тому, Андрію Володимировичу, не можна стояти осторонь. Я звертався минулого разу, перед голосуванням по Конституції: треба ставити на голосування проект постанови, який підписали всі лідери фракцій! Він передбачає скасування підвищення тарифів, проведення енергоаудиту. І тоді ми зможемо навести лад. Не можна про це мовчати. Тарифи сьогодні з’їдають країну зсередини. Люди не спроможні їх сплачувати. А те, що пропонує влада, я повторюю, – це схема скупки голосів!» – підкреслив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».