«Нафтогаз» жирує, а простих українців заганяють у борги шаленими тарифами, – Віктор Бондар

Депутатська група «Партія «Відродження» пропонує до кінця пленарного тижня заслухати у Верховній Раді звіт голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Із такою пропозицією у вівторок виступив співголова депутатської групи Віктор Бондар.

За його словами, депутати хочуть почути від керівництва «Нафтогазу України» плани щодо подальшої тарифної політики.

«Ми закликаємо повернутися обличчям для людей і зробити хоча б мінімум для них. Давайте викличемо до парламенту главу «Нафтогазу України» і запитаємо, що буде найближчим часом із тарифами. Уряд пообіцяв Міжнародному валютному фонду в десятки разів підняти тарифи. Тим часом «Укргазвидобування» і «Нафтогаз України» показують майже 70 млрд гривень чистого прибутку в рік. Водночас 71 млрд гривень із бюджету ви спрямовуєте на субсидії для громадян. Хоча в населення все одно майже 40 млрд гривень боргів», – заявив Віктор Бондар, маючи на увазі неефективність тарифної політики уряду.

Він додав, що кошти, які надходять до «Нафтогазу» як оплата за спожитий газ, використовуються не прозоро та неефективно, про що свідчать останні рішення та закупівлі державного монополіста.

«Нафтогаз» жирує. Виплачують собі премії у понад 1 млрд гривень, купують кадиллаки для Коболєва за 7-8 млн гривень. То постає питання: для чого піднімати тарифи, якщо у вас все так добре? Якщо у вас такі шалені прибутки на цих державних монополіях? Ми вимагаємо покликати сюди керівника «Нафтогазу України», почути до кінця тижня його звіт, як він бачить можливість зниження тарифів в умовах таких прибутків державних компаній», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Також він закликав до кінця тижня заслухати у Верховній Раді звіт в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун про реалізацію медичної реформи.

«Це – не реформа, це – бутафорія медичної реформи. Знищено 800 лікарень, ніхто не дає відповіді, який буде наступний крок, що буде зроблене до кінця року. І як виплачуватимуться зарплати лікарям», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».