“Чергові реформи в медицині загрожують закриттям районних лікарень по всій Україні”, – Віктор Бондар

Віктор Бондар вимагає заслухати звіт в.о. міністра охорони здоров’я щодо планів про створення госпітальних округів. Про це він заявив під час виступу на погоджувальній раді голів парламентських фракцій. «Це якісь чергові реформи в медичній сфері. Навіть виклали вже якусь попередню карту, як ці госпітальні округи будуть утворюватися. На кожну область передбачається по 3-5 госпітальних округів. На жаль, ніхто не говорить, як такі госпітальні округи утворюються. Спочатку дали задачу, що їх створюватимуть обласні ради. Потім виклали приблизну нарізку цих округів. Але при цьому ніхто не каже, що буде з районними лікарнями, з міськими лікарнями, з сільськими ФАПами. Не зрозуміло, як до цих клінік будуть підвозити людей, де братимуть машини. Прописали лише правило, за яким людину мають доправити в лікарню максимум протягом 60 хв. до медичного закладу. А як це буде фінансуватись? Звідки? Тим більше не зрозуміло, як це все фінансуватиметься через призму вже утворених територіальних громад», – заявив Віктор Бондар.

На думку народного депутата, вирішити це питання буде складно, оскільки існує протиріччя щодо фінансових компетенцій в цьому питанні територіальних громад, районних рад та районних адміністрацій. А відтак є небезпека втратити районні лікарні по всій Україні.

«Тобто чергова реформа починається, і ніхто не знає, як вона буде проходити, і чим закінчиться на районному і міському рівні. Тому, переконаний, нам треба заслухати сьогоднішнього керівника Мінохоронздоров”я. Бо ми можемо через таку реформу з подачі МВФ втратити ще й районні лікарні. Адже, фактично, в селі ми вже їх втратили. А після втрати районних лікарень у нас в кожній області залишиться по три лікарні, і ми тоді взагалі тоді закінчимо з медициною. А людям, по суті, скажуть ідіть лікуйтесь самі. Я категорично проти таких «реформ». Тому парламенту треба заглухати звіт, і вирішити що робити і з міністром охорони здоров’я, і з усією цією псевдореформою», – наголосив Віктор Бондар.