Про фонд

Благодійний Фонд «Розвиток рідного Поділля» засновано у 2012 році.  Фонд займається цільовою допомогою мешканцям та установам Хмельницької області. Пріоритетну увагу Фонд приділяє соціальним та інфраструктурним проектам, що сприяють розвитку потенціалу краю, а отже розбудові успішного майбутнього Хмельниччини.

«Ми не можемо забезпечити «рибою» всіх, хто її сьогодні потребує, але дати вудку для здобуття цією риби – наша мета», – переконані у Фонді.

Задля того, аби молодь розвивала свої спортивні таланти, Фонд «Розвиток рідного Поділля» здійснює підтримку різноманітних змагань, фінансує зведення та ремонт майданчиків для тренувань (вже 32!), закуповує відповідну форму для спортивних команд нашого краю тощо.

b1

Щоб дати можливість діточкам Хмельниччини гідно проводити дозвілля Фонд спільно із Віктором Бондарем зібрали необхідні кошти та побудував з 2012 року вже 117 дитячих майданчиків у містах та селах  області. Тепер на місці пустирів та старих зламаних майданчиків функціонують та радують місцевих мешканців сучасні турніки, гірки, гойдалки для малечі. Благодійники Фонду високо цінують високий рівень культури експлуатації цих «оазисів дитинства», що притаманний мешканцям нашого краю.

b3

Окремим пріоритетом роботи Фонду є впровадження енергозберігаючих програм. Адже питання енергонезалежності щороку постає із новою силою і рахунки за спожиту електроенергію, опалення, газ у поштових скриньках  у резонансі з новинами великої політики чи не щодня обговорюється в українських родинах. У Фонді «Розвиток рідного Поділля» переконані: кожен на своєму місці – від бюджетника до власника підприємства – має докласти зусиль для раціонального використання енергоресурсів. Складне питання національної енергетичної безпеки починається із кожного з нас. Такою позицією під час зустрічей з підприємцями ділиться Віктор Бондар, який ще за часів роботи на посадах міністра транспорту, заступника голови адміністрації Президента України та голови Дніпропетровської облдержадміністрації відчув наскільки складною є проблематика у масштабах країни. За останні роки все більше представників бізнескіл зацікавлені у технічному переобладнанні своїх підприємств, зміцнюється орієнтир на енергозберігаючі технології. Там же, де йдеться про установи, що у своєму фінансуванні залежні від коштів місцевих або державного бюджету, а точніше потерпають від браку цих коштів, Фонд розглядає питання і готовий здійснювати допомогу у впровадженні енергозберігаючих підходів. В першу чергу, в період з 2012 по 2014 рік фінансування було спрямовано на встановлення нових вікон, балконних блоків та дверей у школах, дитячих садках та лікарнях Хмельницької області.  Наразі 207 установ у рази менше сплачують за опалення саме через заміну старих вікон на нові. Крім того, аналогічні зміні були проведені у Старокостянтинівському військовому сімейному гуртожитку. Завдяки тому, що старі вікна та двері були замінені на нові металопластикові, вдалося не лише дозволити значно зменшити витрати на опалення, а й забезпечити достойні умови життя сім’ям військових, які зараз захищають Батьківщину у зоні АТО.

Взагалі, допомога військовим є окремим напрямом діяльності Фонду. Так, за ініціативи Віктора Бондаря, Фонд постачає захисникам Вітчизни все необхідне – форму, спорядження, засоби зв’язку та багато іншого. Завдяки злагодженій роботі працівників Фонду наші військові отримують «подарунки» з тилу майже кожен тиждень. Окрему увагу працівники Фонду приділяють бійцям, які повернулися з зони АТО і потребують медичної реабілітації. У таких випадках захисникам Вітчизни надається індивідуальна допомога.

Також Фонд «Розвиток рідного Поділля» оказує допомогу дітлахам, що залишилися без піклування батьків та дітям-інвалідам. «Важливо розуміти, що таким дітям потрібна не лише грошова допомога, а й піклування і увага, тому наш Фонд робить все можливе, щоб створювати для них достойні умови життя», ­– наголошують у Фонді.

2-11

Ще одним напрямом діяльності є сприяння розвитку науки і освіти, реалізації науково-освітніх програм; сприяння охороні і збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури, місць поховань та багато іншого, що приносить користь Хмельниччині та її мешканцям.

З перших вуст:

Людмила Олексіївна Кирильцева
(директор школи у с. Шпиченці):

«Наприкінці минулого року, у грудні, Віктор Васильович допоміг нам поставити металопластикові вікна у школі. Школа двоповерхова, всього 46 вікон, всі замінили. Раніше вікна були дерев’яні, старі, вже зовсім гнилі. Школу побудували у 1971 році, і з того часу вікна не міняли. То як на вулиці було вітряно, то і у класах вітер гуляв. Тепер затишок, тепліше стало».

b5

Галина Степанівна Мендрик
(секретар сільської ради с. Маниківці):

«У нас невеликий садочок: усього дві кімнати. У садочку одна змішана група. Діти різного віку, усього близько двадцяти. Віктор Бондар встановив у нашому селі дитячий майданчик у серпні 2013 року і приїжджав на відкриття. Тоді зібралося і багато батьків, чиї діти ходять у садочок. Вони просили Бондаря облаштувати садок: поміняти вікна, встановити опалення. У нас молодіжне село, садочок дуже потрібен, бо дітей часом ні з ким залишити. І народний депутат Віктор Бондар відгукнувся: восени 2013 року вже розпочали роботи. Тепер у нас усі вікна там нові. Встановили також три електричні конвектори. Також ремонтували проводку, встановлювали новий кабель, тягнули його до електрокотла. Дуже гарно тепер у садочку, тепло, батьки дуже задоволені. Взагалі Бондар багато зробив для нашого села вже після того, як став народним депутатом, не лише для садочка, і дитячий майданчик встановив, і костьолу допоміг, пам’ятає про нас».

Володимир Миколайович Затірка
(завідуючий Віньковецьким пунктом екстреної
медичної допомоги та медицини катастроф):

«Віктор Бондар допоміг замовити для нашого відділення швидкої допомоги зимовий та літній спецодяг. Зараз формою забезпечені все 16 працівників. Ще нам привезли два ящики для медикаментів та одну сумку для пологів. Там тонометр, електронний термометр та інше. Віктор Васильович для нас дуже багато зробив».

b2

Юзефа Слівінська
(тренер Дережнянської жіночої волейбольної команди):

«Віктор Васильович допоміг нам придбати гарну форму та спортивні костюми. Вона у нас найкраща в усій Україні: дуже зручна. Дівчата задоволені. Ми грали в Луцьку, всі були здивовані, що у нас така чудова форма».

Отець Микола
(с. Пилявка):

«Віктор Бондар дійсно дбає про розвиток рідного Поділля, про розвиток громади. Багато зробив, щоб тут були храми. Допомагає у громадських справах і в особистих. Мабуть, за всю історію Старосинявщини стільки не робили, скільки він зробив».